Prodejna
Pracovní doba:
pondělí-pátek: 10:00-15:00 hod.
Schůzky v jinou dobu po dohodě.
Pražská třída 591
Hradec Králové 4, 500 04
+420 774 518 974
p. Tomek
+420 776 890 808
prodejna

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy patří v současnosti k velkým hitům v oblasti podlahových krytin. Mají vlastnosti PVC, ale jsou mnohem odolnější. Vinylové dílce jsou rovněž vhodnou krytinou na teplovodní podlahové topení. Jedná se o vícevrstvé podlahové krytiny, které spojují nejnovější výrobní technologie, design a uživatelský komfort, který se dá použít ve všech prostorách např. v bankách, hotelech a v rodinných či obchodních domech. 
Kalkulace zdarma
Odkaz na webové stránky Stairfloor  Logo vinyl
 Logo EarthwerksLogo AmficoLogo Spacia
vinylova podlaha

Podlahy, které zdobí vinyl

Vinylové podlahy nabízí krásné a exkluzivní vzory. Můžeme vybírat z mnoha vzorníků a barev. Podlahy z vinylu věrně napodobují vzor dřeva, kamene, dlaždic, skleněných dlaždic a korku.

Dokonce napodobují i zvlněný plech a štípaný kámen. A to tak, že od originálu jsou k nerozeznání. Je to možné díky technologii 3D, která vlivem dvousměrné reliéfní ražby dodá plastický vjem. 

Výhody kvalitních vinylových podlah

Ideálním podkladem pro vinylovou krytinu je litá anhydritová podlaha, která je také ideálním řešením pro podlahové topení. A jaké jsou výhody vinylové podlahy?

Akce - slevy na montáž vinylové podlahy Akce pro rok 2017

 • široká nabídka dekoru
 • odolnost podlahoviny k vlhkému prostředí
 • vysoká odolnost k opotřebení
 • rozměrová stálost
 • vysoká chemická odolnost povrchu
 • velmi vhodná na podlahové vytápění, malý odpor
 • dobrý teplotní vjem a snadná údržba
 • velmi nízká úroveň hluku
 • odolnost proti vlivu kolečkové židle
 • vzájemná kombinovatelnost dezénů
 • ekonomicky výhodná i pro členité prostory
 • cenově dostupná snadná opravitelnost (možnost lokálních oprav - výměna dílce v ploše)

Proč jsou vinylové podlahy tak oblíbené?

Vinylové podlahy si své příznivce získaly především díky propracovaným dekorům a široké nabídce vzorů. Vinyl je navíc příjemný i pro bosou nohu a redukuje hluk. Dále je tento typ krytiny vhodný pro podlahová topení. Jedná se o velmi odolný materiál, který se hodí i do koupelny či kuchaně, kde dobře snáší vlhkost. Často je používán pro komerční prostory, kde je oceňována jeho vysoká stabilita a dlouhá životnost.

Prohlédněte si celou nabídku Nabídka vinylových podlah STAIR FLOOR.

Pokládka vinylové podlahy

Zajišťujeme pokládku vinylových podlah pro Hradec Králové i okolí

Kromě poradenství a prodeje zajišťujeme také také pokládku vinylových podlah, a to nejen pro Hradec Králové, ale také pro celý Královéhradecký kraj. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat nebo si přímo domluvte osobní schůzku na prodejně.

Čtěte:

Před pokládkou podlahové krytiny musí zákazník zabezpečit ideální podmínky k pokládce.

 1. Vlhkost podkladu anhydrid 0,3/0,5 %, beton 1,8/2,0% . (Vytápěné/nevytápěné).
 2. Vlhkost vzduchu nesmí přesáhnout 60%, teplota podkladu 18 - 20 °C.
 3. V letních slunečných dnech je nutné velké zasklené plochy zakrýt a v zimním období při podlahovém topení natopit požadovanou teplotu a 72 hodin po pokládce garantovat stejné klima
 4. Až poté je možné natopit podklad, avšak maximálně na 28 °C na povrchu podlahy.
 5. Minimální teplota podlahy nesmí klesnout pod 17 °C.
 6. Položená podlaha je pochozí cca 24 hodin po pokládce.
 7. Lepidlo má úplnou pevnost až po 72 hodinách po pokládce.

   Graf nátopné zkoušky pro vytápěné potěry

  Úspěšná nátopná zkouška je jedna z podmínek pro zahájení pokládky vinylové podlahy

  Důležitost topné zkoušky

 • Podlahář se s vytápěným potěrem setká poprvé v okamžiku, kdy jde zaměřit zakázku. Zeptá se na stáří betonového, či anhydritového potěru a pokud je vytápěn, zdali proběhla topná zkouška. Pokud nebyla provedena topná zkouška, nedoporučujeme pokládku zahájit.
 • Je totiž nutné brát zřetel na to, že při prvním ohřevu nastane uvolnění velkého množství tzv. krystalicky vázané vody. Ta zvýší vlhkost v podkladu a to po určité době nenávratně poškodí hotovou podlahovou krytinu a u anhydritových potěrů, poškození samotného anhydritu.
 • Topná zkouška se skládá z několika cyklů a jedním je i tzv. přetopení podlahy. Do systému se vpustí voda o teplotě vyšší než 60°C (u anhydritu stačí teplota vyšší než 45°C). Ohřátím se začne uvolňovat krystalicky vázaná voda, která se stane vodou normální. Je tedy nutné vodu dostat z podkladu pryč.
 • Začátek topné zkoušky by měl nastat nejdříve po 28 dnech od aplikace potěru. Pro nejrychlejší zbavení zbytkové vlhkosti, je potřeba po topné zkoušce nechat podlahu vychladnout, pořádně vyvětrat, potom zatopit na předepsanou teplotu, která by neměla být vyšší jak 35°C a zajistit větrání.
POTĚR Cementový Anhydritový
Minimální tloušťka
pod rozvodem
min. 45 mm min 35 mm
Doba prohřátí 3,4 hod. 1,8 hod
Nabývání až 0,9 mm/m až 0,9 mm/m
Smršťování až 1,2 mm/m až 0,03 mm/m

Materiály nejčastěji používané k vytvoření podkladu na stavbách jsou betonová směs a anhydrit.

A/ Betonová směs

Jedná se o umělý slepenec ze směsi cementového pojiva, kameniva a vody. Zdá se, že jeho příprava je jednoduchá, ale v postupu se často chybuje. Známa rada ze staveb zní: „vraž tam lopatu cementu, pět písku a s vodou šetři, ať je to sušší a dřív to vyschne“. Tak vznikne  betonová směs podivných parametrů, jejíž oprava je vždy finančně i časově náročná. 
  

Ukázka nekvalitního betonu.

Základním ukazatelem nedostatku vody ve směsi jsou kuličky nerozmíchaného cementového pojiva a drolící se kamenivo pod tenkou krustou na povrchu.

Procesy zrání:


Hydratace

proces, při kterém vstupuje voda do směsi a směs pak z kašovitého stavu přechází do stavu tuhé a pevné hmoty.
  15-20°C ……………..………. hydratace nerušeně probíhá
 nad 20°C……………….……... hydratace probíhá intenzivněji
 pod 15°C………………..……. hydratace se zpomaluje
 pod  5° C………………...…… hydratace se zastavuje
Proto je u většiny výrobků doporučena teplota okolí a podkladu nejméně + 5 °C!

Tvrdnutí

zpočátku probíhá intenzivně, pak se zpomaluje a zpomaluje, až se prakticky zastaví. Za konečnou pevnost cementu se považuje pevnost po 28 dnech. Při laboratorních zkouškách i v praxi se prokázalo, že používáním cementů kategorie CEM II se doba vyzrání a dotvarování betonové desky prodlužuje až na dvojnásobek, tedy 56 dnů!!! Zároveň s tím se prodlužuje i doba vysychání.
 Cement kategorie CEM I  = slínek a sádrovec, 95-100% slínku
 Cement kategorie CEM II = směsný cement = slínek, sádrovec, struska, popílek, vápenec atd.

Nabývání

je přirozeným jevem hydratace cementů na bázi portlandského slínku. Nabývání je menší než smršťování. Doporučuje se vždy použít vhodnou dilatační pásku na všechny svislé konstrukce.
Smršťování – nastává, hydratuje-li cement na vzduchu, a je způsobeno odpařující se vodou. Smršťování je tím větší, čím více směsové vody bylo použito a čím je okolní prostředí sušší.

B/ Anhydrit

Anhydritový potěr se skládá ze síranu vápenatého, což je kosočtverečný minerál. Další příměsí je kamenivo a různé pryskyřice. Obecně ustálenou mýlkou je to, že v anhydritovém potěru nenastávají objemové změny. Změny nastávají, jen na rozdíl od cementových potěrů, dochází k minimálnímu smrštění. Nabývání je téměř identické, proto jsou vždy oddilatovány svislé konstrukce. Smrštění je takřka nulové a zároveň vzniká vysoká pevnost. Z tohoto důvodu není nutné provádět vetší tloušťky potěru -  minimální tloušťka pro spojené potěry je 30 mm a pro plovoucí již od 35 mm (podle typu potěru a výrobce).

 1. Realizace vinylových podlah - závazné pokyny =>>
 2. Úskalí podkladů pro podlahové krytiny =>>