Schodiště a zábradlí v jednom stylu. Obložení vinylem má šmrnc i praktičnost

Když do patra, tak stylově. Stavba nebo rekonstrukce domu není legrace. Kromě finanční stránky, mnohdy vypjatého časového harmonogramu a celkové organizace přináší i starosti a zodpovědnost. Jaká zvolíme okna, jaké obklady v koupelně, jakou podlahovou krytinu a co uděláme se schody, které dominují chodbě? Je toho samozřejmě mnohem víc. Pro nás jsou klíčové hlavně dvě poslední otázky, jejichž podmětem jsou věci, s nimiž vám pomůžeme – podlaha a realizace schodišť a zábradlí.

 Je pravda, že každá místnost si zaslouží svůj povrch, který bude vyhovovat. Někdo propadne dlažbě, někdo vinylu, který se dá použít vlastně kdekoli. Právě vinyl je naše specialita. A kde se s ním dnes zastavíme? V chodbě. Není to sice hlavní místnost, kde se odehrává domácí život, ale je to místnost, do které vstupujete, když jdete domů, procházíte jí vždy, když jdete do jiné místnosti a vítáte v ní třeba i hosty. Zkrátka se tu kříží cesty všech. A co víc. Chodba dělá dojem. A schodiště k tomu dopomáhá, protože je v chodbě dominantní.Vinylové schodiště i zábradlí k tomu

Trendem je, aby schodiště i chodba působily jako jeden celek – jinými slovy je ideální, když podlahová krytina plynule navazuje z podlahy rovnou na schody a shoduje se. Naše rodinná firma Podlahy Tomek dokáže schodiště obložit stejným vinylem, jaký položí na podlahu, přičemž se dá vinyl Stairfloor, se kterým pracujeme, realizovat na jakoukoli konstrukci. Obložíme tak bez problémů schody betonové, dřevěné, kovové i Ytongové.

Kromě schodů umíme v Podlahy Tomek obložit i zábradlí, které je nejen bezpečnostním, ale také doplňkovým prvkem schodiště. Dobrou zprávou tak je, že i madla či celé zábradlí mohou ladit. Ze stejného vinylu, který vám dáme na podlahu nebo schody totiž dokážeme vyrobit jako jediní v republice také vinylové obložení zábradlí.

„Realizace schodiště nám dle jeho velikosti zabere zhruba 2 až 3 dny. Pokud dům obýváte, nemusíte se po dobu montáže nikam stěhovat. Schody se i při naší práci dají běžně používat a my tak nijak neovlivníme chod vaší domácnosti,“ uvádí David Tomek, majitel firmy Podlahy Tomek.

Naše firma navíc nabízí vlastní systém řešení hrany jednotlivých schodů, které umožňují i aplikaci podsvětlení LED páskem, což je u zákazníků velmi oblíbené a navíc atraktivní řešení.

Vinyl boduje, vzhledem i vlastnostmi

A proč právě vinyl? Na podlahy, schodiště, madla i zábradlí se hodí, protože má skvělé vlastnosti a dnes můžete vybírat z pestré škály dekorů. Je libo vzhled dřeva, kamene, dlažby, nebo vyhledávaného betonu?

Do chodby a na schody se stejně jako do jiných místností hodí i proto, že je nenáročný na údržbu a odolný vůči vodě a oděru. Právě v chodbě a na schodišti tuhle vlastnost jistě oceníte, třeba když domů vběhnou děti nebo pes a zapomenou si zout boty (pes samozřejmě ne, ten ale zase může mít špinavé tlapky), nebo když se třeba pro něco narychlo vracíte domů a na zouvání prostě není čas… Takových situací se jistě najde víc. V tu chvíli se o podlahu v chodbě ani na schodech, pokud je z vinylu, nemusíte nijak obávat.

Copyright 2021 podlahy-tomek.cz | všechna práva vyhrazena