SPC? Vinylové podlahy s kamenným základem, které už nikdy nebudete muset měnit

Když už se člověk rozhoduje pro podlahu – zbrusu novou nebo takovou, která má nahradit tu stávající – chce to, aby vydržela co možná nejdéle. Funkcí i vzhledem. Rekonstrukce podlahy je totiž, dalo by se říci, děsivou záležitostí. Všechno musí ven, nějaký ten nepořádek se také nadělá, zkrátka je to obtížné.

V Podlahy Tomek z této katastrofy dokážeme udělat poměrně rychlou a „bezbolestnou“ záležitost bez známky děsu. A k tomu vám doporučíme odolnou a vkusnou SPC vinylovou podlahu. Proč? To vám rádi řekneme, abyste se mohli rozhodnout a ujasnit si, co od podlahy očekáváte a chcete, aby uměla.

Tuhé a odolné jádro je základ

SPC je, jak verzálky napovídají zkratka pro kamenné plastové kompozitní vinylové podlahy. Zkratka je z angličtiny a znamená Stone Plastic Composite nebo také Stone Polymer Core. Ano čtete správně, že píšeme „kamenné“. To proto, že mají tyto vinylové podlahy tuhé jádro tvořené směsí vápence a stabilizátorů. Řečí čísel je obsahem jádra SPC podlah až 65 % přírodního kamene, 25 % PVC pryskyřic a 10 % stabilizátorů. Díky tomu jsou extrémně odolné, a hodí se proto i do zatíženějších prostor například určených ke komerčním účelům.

Neprohloupíte s nimi ale ani doma. Jádro neobsahuje žádná změkčovadla, proto je podlaha zdravotně nezávadná a šetrná k životnímu prostředí.

Když se řekne kámen, člověka napadnou studené nohy. Nebojte, tady v podstatě o kámen nejde, je pouze součástí jádra podlahy, na povrchu je to normální a tolik oblíbený vinyl. Podlaha lze bez problémů položit na podlahové vytápění, takže nohy mít v teple budete.

Voda a slunce vám vrásky nepřidělá

Velkou výhodou rigidní SPC vinylové podlahy je voděodolnost. V kaluži vody ji po delší dobu úplně nechávat nedoporučujeme, ale trocha vody jí neuškodí. Chcete ji do koupelny, suterénu nebo kuchyně? Máte ambice ji dát do wellness studia nebo kadeřnictví? Žádný problém, skutečně. Také jí nevadí teplo a slunce. Může být přímo u velkých oken a pokud ji sluníčko ohřeje, nic se nestane.

Pokládka je rychlá a praktická. SPC podlaha je vybavena zámkovým spojem, který usnadňuje pokládku natolik, že lze položit i na stávající podlahu (zda to půjde právě u vás, rádi poradíme). Spoj je stabilní, a protože SPC podlaha nepodléhá rozměrovým změnám ani vlivem tepla, lze ji položit až na plochu 400 m2, aniž by se musely dělat dilatační spáry.

Pro SPC podlahy se v případě domácnosti většinou rozhodují ty, které mají děti nebo domácí mazlíčky. Vinyl totiž tlumí kročejový hluk. Úplně dupot vašich dětí v přízemí ani v patře neutiší, ale rozhodně ho udělá snesitelnějším. To platí i pro pejsky, jejich drápky občas ťukají o podlahu. Zapomenout bychom proto neměli ani na to, že jsou odolné proti oděru.

Zkrátka ideální volba domů i do komerčního prostředí.

Copyright 2024 podlahy-tomek.cz | všechna práva vyhrazena