Vinylové schody? Hřejí i tlumí, jsou vkusné a příjemné na došlap

Kdo nebydlí v přízemním domě, má při zařizování domu nebo jeho rekonstrukci starost navíc. Ačkoli vlastně příjemnou. K cestě do patra je třeba schodiště, které je výraznou součástí interiéru. Aby nijak nerušilo celkový dojem a do vašeho domova zapadlo, můžete ho sladit s podlahou, kterou máte v chodbě nebo místnosti, kde začíná, a pokračovat v tomto duchu i v patře. Jak? Jednoduše. V podlahy Tomek obložíme vaše schodiště vinylem Stairfloor.

Takové řešení má spoustu výhod. V první řadě je to estetický dojem, kdy nemusíte řešit, aby se odstín podlahy shodoval nebo alespoň blížil tomu na schodech. Dále je to také cenová dostupnost a rovněž báječné uživatelské vlastnosti, které vinyl na schody přináší.

Na podkladu nezáleží

Pokud se pro vinylové schodiště rozhodnete, není třeba se zabývat ani otázkou, jestli u vás doma půjde realizovat. Nemusí jít ani o schody v novostavbě, které jsou už od počátku k obložení vinylem dimenzovány. V Podlahy Tomek totiž umíme obložit jakékoli schody bez ohledu na jejich konstrukci. Ta může být betonová, dřevěná, kovová i Ytongová.

Nohy v teple a tichu

Vinylové schody mají vedle vzhledu také další výhody, jak jsme již zmínili. Dobře izolují, teplo i hluk. Vinyl totiž tlumí kročejový hluk, a nejen ten. Máte-li doma smečku divokých pobíhavých dětí, vinyl pomůže. Ne přímo s hlukem, ale alespoň ho trochu utlumí. Tady bychom měli ještě dodat to, že vinyl je protiskluzový, což se v domácnosti s dětmi rozhodně hodí. Běžně se vinyl pokládá na podlahové topení. To na schodech úplně nejde, ale má i tu vlastnost, že nestudí jako třeba dlažba.

Co nelze opomenout je odolnost. Ochranná povrchová vrstva vinylových dílců, kterými obkládáme schodiště, zaručuje odolnost proti mechanickému poškození i vodě. Samozřejmě byste na schodech neměli běhat s podrážkami plnými bahna a kamínků ani na nich nechávat kaluž vody, ale běžný provoz domácnosti tenhle povrch zvládne a nic se mu nestane. Při úklidu si pak vystačíte s běžnými prostředky – vysavačem a hadrem či mopem.

Schody, které svítí

Schody z vinylu otevírají vašemu domovu zcela nové možnosti – na výběr je totiž z mnoha dekorů, z nichž si můžete zvolit přesně takový, abyste byli spokojení. Doladit můžete i řadu detailů. Například jak má vypadat hrana každého schodu – bez „nosu“ (čistý vzhled), s „nosem“ (klasika) nebo s „nosem“ a LED osvětlením. Vyberete-li si poslední možnost, schodiště nejen obložíme, ale také podsvítíme, a to všechny jeho stupně. Elektrozapojení potom vždy řeší elektrikář.

Vybírat můžete jak vinylové nášlapy na schody, tak také obložení podschodnice. A protože víme, že celek dělá dojem, máme v nabídce také vinylové obložení zábradlí či parapetů. Podívejte se sami, fotografie z našich realizací naleznete zde.

Copyright 2024 podlahy-tomek.cz | všechna práva vyhrazena